Na pasiece

- Szczegóły
- Odsłon: 284
To jest przykładowy wpis na blogu.
Jeśli zalogujesz się do witryny (łącze Logowanie do witryny znajduje się w stopce strony), uzyskasz możliwość edytowania tego i wszystkich innych istniejących artykułów. Możesz też utworzyć nowy artykuł i wprowadzać inne zmiany w witrynie.
Podczas dodawania i modyfikowania artykułów zobaczysz, jak zmienia się twoja witryna, a także jak możesz ją dostosować na różne sposoby.
Śmiało, nic nie zepsujesz, a jeśli nawet - to bez trudu naprawisz.
- Szczegóły
- Odsłon: 336
Kontrolowane krycie jest niezbędne do osiągnięcia celów każdego programu hodowlanego. Pszczoły miodne stanowią wyjątkowe wyzwanie, ponieważ królowe kojarzą się w locie ze średnio 15 do 20 trutniami i dlatego krycie jest trudne do kontrolowania. Obszary gromadzenia się trutni mogą zawierać od 10 000 do 25 000 trutni z 200 do 300 kolonii.
- O autorze: Ten tekst zastępczy jest umieszczony w polu dodatkowym. Zastąp go informacją o sobie.

- Szczegóły
- Odsłon: 317
Co roku wydaje się, że sezon wychowu matek zbliża się wielkimi krokami. Chociaż wydaje się, że zawsze jest nieskończona sterta sprzętu do przygotowania, ważne jest również przygotowanie planu hodowlanego, który pomoże Ci zachować koncentrację i organizację. Ten post skupi się na testowaniu zachowania higienicznego.
Zachowania higieniczne, postrzegane jako złożone i zagmatwane, są ważnym tematem w hodowli królowych. Jednak testowanie często stanowi podstawę wielu programów hodowlanych. Istnieją trzy odrębne grupy zachowań higienicznych. Zachowanie higieniczne odnosi się do zdolności kolonii do identyfikowania i usuwania zakażonych lub martwych poczwarek. Jest to ocena zdolności kolonii do zwalczania chorób czerwiu, takich jak czerw kredowy i zgnilec. Higiena specyficzna dla Varroa, częściej określana jako VSH, odnosi się do zdolności kolonii do identyfikacji i usuwania poczwarek, które są żywicielami roztoczy reprodukcyjnych.

- Szczegóły
- Odsłon: 304
Jesień w pasiece - czas karmienia i leczenia
Jesień w pasiece to wbrew pozorom bardzo intensywny czas. Mimo, że wszystkim wokół wydaje się, że jest to czas odpoczynku i mniejszej aktywności pszczelarzy, tak naprawdę jest dokładnie odwrotnie. Wszystko jest związane z przygotowaniem pszczół do zimowli. W znacznej liczbie pasiek jesień rozpoczyna się już w sierpniu, a w niektórych przypadkach nawet jeszcze w lipcu, wraz z ostatnim miodobraniem. Wtedy w ulach znajduje się bardzo dużo miodu, którym należy się w odpowiedni sposób zająć.